Grupa Budus Sp. z o.o.
Aktualnościdrukuj

1 października 2020

Zapraszamy do nowej siedziby we Wrocławiu przy ul. Ślężnej 86 w firmie Budus, posiadamy pełną gamę materiałów do dociepleń.

Więcej materiałów budowlanych dostępnych na stronie www.budus.pl lub w siedzibie przy ul. Brucknera 51.

 

15 października 2015 

4 miejsce w POLSCE - jedziemy na mecz Bayern Monachium !!!

Pracowaliśmy dzielnie przez cały sezon. Opłaciło się! Taki oto piękny prezent otrzymaliśmy od naszego największego partnera handlowego - firmy BAUMIT.

"Szanowni Państwo,
Dziękujemy za udział w Akcji Baumit Liga Mistrzów 2015. Mamy nadzieję, że emocje towarzyszące rywalizacji były rozgrzewką do tych, które mają miejsce na stadionie. Informujemy, że akcja dobiegła końca i z przyjemnością powiadamiamy, że Państwa Hurtownia zdobyła 13019 punktów oraz zajęła 4 miejsce w rankingu. Oznacza to, że otrzymują Państwo miejsce na wyjazd na mecz Bayern München vs. 1FC Köln, który odbędzie się w Monachium dnia 24.10.2015."

 Nie ukrywamy, że w osiągnięciu tak dobrego wyniku pomógł nam mieszalnik BAUMIT no i oczywiście nasi wierni klienci, których serdecznie pozdrawiamy.

 

15 lutego 2015

Wychodząc naprzeciw potrzeb naszych Klientów w naszej stacji barwień stanął właśnie mieszalnik farb i tynków BAUMIT. Dzięki temu nasi Klienci będą mięli zdecydowanie lepszy dostęp do barwionych materiałów BAUMIT takich jak tynki akrylowe, silikatowe, silikonowe oraz wszelkiego rodzaju farby. W ekstremalnych przypadkach mieszamy tynki zamówione telefonicznie zanim Klient zdąży przyjechać po nie do naszego magazynu. Na potrzeby reagujemy błyskawicznie, przekonaj się! Zaufaj Specjalistom!

 

 

 

 

15 stycznia 2015

W Nowy Rok wchodzimy śmiało z nową siedzibą we Wrocławiu przy ul. Kobierzyckiej 20 E. Nowe miejsce daje nam nowe, większe możliwości, które zamierzamy wykorzystać ku zadowoleniu naszych Klientów. Stali bywalcy wiedzą gdzie jest Kobierzycka 20 za sprawą funkcjonującej tu od kilku lat firmy z branży dociepleniowej STO - ISPO (także naszego partnera biznesowego). Dla nowych klientów umieściliśmy informację we wszystkich możliwych miejscach w internecie oraz w poprzedniej siedzibie przy Grabiszyńskiej. Jesteśmy gotowi do działania, czekamy na Was :)

  

15 marca 2014

Program Gwarancji Jakości Styropianu „Gwarantowany Styropian” zainicjowany został przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS) w 2010 roku – w  trosce o jakość wyrobów ze styropianu dla budownictwa oferowanych na polskim rynku, o prawidłowość ich zastosowania, a w konsekwencji – o bezpieczeństwo i komfort użytkowania obiektów budowlanych.

Nadrzędnym celem Programu jest upowszechnianie wiedzy o wyrobach ze styropianu,  standaryzacja zasad czytelnego i niewprowadzającego w błąd ich oznakowania,  certyfikacja uczciwych i rzetelnych producentów, promocja wyrobów wysokiej jakości oraz eliminacja zjawiska oferowania konsumentom wyrobów oznakowanych w sposób mogący wprowadzać w błąd oraz niespełniających deklarowanego poziomu parametrów technicznych.

Udział w Programie jest dobrowolny. Uczestnikiem Programu może zostać każdy producent styropianu, który na zasadach określonych w Regulaminie Programu oznakuje swoje wyroby w sposób umożliwiający konsumentom weryfikację ich jakości i zgodności z deklaracją oraz podda się dobrowolnej zewnętrznej kontroli rynkowej swoich wyrobów oraz jej ewentualnym konsekwencjom. Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu jako organizator Programu zapewnia wszystkim producentom, w tym również producentom, którzy nie są członkami PSPS, możliwość przystąpienia do Programu oraz gwarantuje równe traktowanie wszystkich Uczestników Programu.

Obsługę Programu w zakresie poboru wyrobów z rynku oraz postępowania z wynikami kontroli zapewnia kancelaria prawna specjalizująca się w prawie ochrony konkurencji.

Badania laboratoryjne zgodności parametrów deklarowanych przez producentów wykonują niezależne laboratoria notyfikowane.

Więcej na stronie https://www.gwarantowanystyropian.pl

02 stycznia 2014

Ocieplanie budynków kiepskim styropianem nie ma sensu, ale to w Polsce proceder powszechny. Artykuł NEWSWEEK'a

"Podłogi i ściany z bitej śmietany".

Styropian to nazwa ciasta zwanego też często oszukanym sernikiem. Choć wyglądem przypomina serowy przysmak, nie zawiera nawet grama sera, tylko mocno ubitą śmietanę. Prawdziwy styropian też może być oszukany.  
Rąbka tajemnicy uchylił niedawno Instytut Techniki Budowlanej (ITB), który po raz pierwszy upublicznił raport o jakości polskiego styropianu stosowanego do ocieplania posadzki i elewacji budynków. Okazało się, że mniej więcej połowa próbek pochodzących od różnych producentów nie przeszła testów. Właściwości termoizolacyjne i wytrzymałość badanego styropianu były znacznie niższe od wartości zadeklarowanych przez producenta na opakowaniach.  Sprawa przeszła w mediach praktycznie bez echa, bo w sumie kogo interesują jakieś drobne kanty na małym rynku spienionego polistyrenu, jak się fachowo nazywa styropian.
Rzecz w tym, że rynek niczego sobie, a i kanty wcale nie takie drobne. Wartość  styropianu sprzedawanego w Polsce można porównać z rynkiem masła i margaryny wycenianym na ponad 2 mld zł w skali roku. Większy mają w Europie tylko Niemcy. W najbliższych latach wartość ta może się nawet podwoić, także dzięki inwestycjom związanym z Euro 2012. Rynek termoizolacji rośnie u nas pomimo budowlanej zapaści w tempie kilkunastu procent rocznie, przy czym najwięksi producenci, tacy jak Termo Organika, Swisspor, Marbet czy Genderka, osiągają wzrost sprzedaży nawet o 30-35 proc. W Polsce produkuje się rocznie ok. 10 mln m sześc. styropianu. Taką ilością można ocieplić niemal 250 tys. domów o powierzchni 200 mkw. każdy. Niestety – większość tego towaru jest niepełnowartościowa.
„Newsweek” dotarł do raportów ze styropianowych badań, które ITB przeprowadzał w latach 2005-2009. Wynika z nich niezbicie, że co najmniej połowa z ponad stu producentów styropianu w naszym kraju (m.in. Austrotherm, Neotherm, Styropmin, Styrmann, Styropol i Swisspor) regularnie oblewała testy. Nieoficjalnie eksperci ITB mówią jednak, że zdegenerowany jest cały rynek i nie ma w Polsce przedsiębiorcy, który nie leciałby sobie z klientem w styropianowe kulki. W dużym uproszczeniu, klienta można oszukiwać na trzy sposoby: zaniżać zawartość surowca, czyli granulatu w styropianie, stosować domieszki (np. ze styropianu po recyklingu) albo sprzedawać gorszy styropian w opakowaniach do lepszego. Takie metody są u nas nagminnie stosowane od dawna. Według szacunków ITB większość styropianu, którym ocieplana jest cała Polska, może mieć parametry zaniżone o 30 proc. Producenci różnią się między sobą tym, że jedni kantują notorycznie, inni raz na jakiś czas. Średniej wielkości firma zarabia pod stołem kilka milionów złotych rocznie. Najgorsze, że od przeszło pięciu lat wszyscy o tym wiedzą i nic sobie z tego nie robią.

Pierwsze i kilkanaście następnych badań jakości styropianu zleciło Stowarzyszenie Producentów Styropianu (SPS) w 2005 r. Wtedy byli w nim zrzeszeni wszyscy liczący się wytwórcy z polskiego rynku. W miarę upływu czasu i kolejnych badań towarzystwo się jednak wykruszało, bo raz po raz okazywało się, że ktoś gra nie fair z klientami. Zarząd SPS słał donosy na nieuczciwych graczy do urzędu ochrony konsumentów i nadzoru budowlanego, ale bez skutku. Tymczasem grupa banitów założyła Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu i zamierza zrobić badania. Zapewne okaże się, że firmy z SPS też dmuchają styropian.

Czy to oznacza, że ze ścian domów i bloków ocieplanych bitą pianą budowlaną zaczną odpadać tynki? Albo że będziemy płacić coraz więcej za ogrzewanie, bo lewy styropian będzie przepuszczał zimno? – Można tylko przypuszczać, że tak się stanie. Dokładnych danych nie zna nikt, bo żaden branżowy zleceniodawca nie zaryzykuje takiego badania – tłumaczy drżącym głosem Jan Bobrowicz, zastępca dyrektora ds. współpracy z gospodarką w ITB. Bobrowicz jest przekonany, że pierwsze efekty styropianowej ściemy zaczną się pojawiać za kilka lat. Tymczasem na budowlanych forach internetowych już się kotłuje. Ludzie, którzy niedawno kupili nowe mieszkania, dzielą się szokującymi spostrzeżeniami. Jednemu niby-betonowa podłoga nagle zaczęła się uginać, innemu tynk na rogach domu się kruszy, chociaż był położony niespełna rok temu. Już nie tylko specjalistyczne ekspertyzy wykazują, że w naszych domach zamiast styropianu jest bita śmietana.

16 lipca 2013

W związku z panującymi ostatnio upałami przypominamy, że większość producentów zaleca używanie materiałów mokrych w temperaturach od + 5 do +25 oC. O ile z tą dolną granicą nie ma obecnie problemów, o tyle z górną mamy do czynienia od kilku tygodni. Materiały takie jak zaprawy, kleje i tynki aplikowane w temperaturach wyższych niż +25 oC mogą nie osiągać swoich nominalnych właściwości fizyko-chemicznych. Generalnie chodzi o to, że materiał traci wodę szybciej niż zajdzie reakcja chemiczna, niezbędna przy każdym materiale mineralnym na bazie cementu. Materiał staje się kruchy, sypki, nie osiąga zakładanej twardości, elastyczności i zwięzłości. Efekty mogą być opłakane. Nawet jeśli teraz wydaje się, że wszystko jest OK, wady mogą się ujawniać po kilku latach. Producenci zalecają zatem:

1/ prace wykonywać wczesnym rankiem lub późnym popołudniem, nigdy w pełnym słońcu,

2/ w miarę możliwości zabezpieczać rusztowania plandekami przed bezpośrednim nasłonecznieniem,

3/ zwilżać podłoże przed aplikacją (np. ścianę przed przyklejeniem styropianu, warstwę bazową przed gruntowaniem itd.),

4/ zwilżać  powierzchnię materiału bardzo drobną mgiełką wodną po aplikacji i częściowym wyschnięciu oraz w dniu następnym i przed wykonaniem kolejnej warstwy,

5/ w konkretnych przypadkach zasięgać porad fachowców (np. naszych),

6/ nie stosować opóźniaczy chemicznych jeśli nie są rekomendowane przez producenta

Powodzenia 

 

02 marca 2013

 

Od początku października 2012 roku producenci - członkowie Polskiego Stowarzyszenia  Producentów Styropianu zaczynają wprowadzać na opakowaniach nowe oznaczenia. Ujednolicona tabela informuje nabywcę o rodzaju styropianu, jego lambdzie deklarowanej, gęstości (wadze) oraz o wartości naprężeń ściskających przy 10% odkształceniu. Ten ostatni parametr jest szczególnie ważny przy styropianach na dachy i posadzki gdzie jego wytrzymałość na ściskanie jest jednym z najważniejszych parametrów. Nowe, czytelniejsze oznaczenia mają pomóc klientom w łatwej weryfikacji produktu i porównaniu z produktami konkurencji. Cały czas zdarzają się na rynku produkty o bardzo niskiej jakości (kiepskich parametrach) a sprzedawanych jako pełnowartościowy produkt. Stowarzyszenie chce w ten sposób walczyć z nieuczciwą konkurencją zarówno w obrębie swojej grupy jak i poza nią.

 

28 sierpnia 2012

 

We wrześniu większość producentów styropianu zamierza podnieść ceny swoich wyrobów. Niektóre firmy zrobiły to już pod koniec sierpnia (np. KNAUF). Podwyżki tłumaczą wzrostem cen surowca z połowy sierpnia o 150 Euro za 1000 kg. W rzeczywistości jest to jednak wokorzystanie momentu dużego popytu na styropian w okresie powakacyjno-jesiennym. Wzmożone zainteresowanie dociepleniami budynków przed zimą, co roku skutkuje wzrostem cen styropianu, niezależnie od tego co aktualnie dzieje się z cenami ropy, surowców czy Euro. Obniżka wywindowanych w tym okresie cen styropianu rozpocznie się dopiero z pierwszymi mrozami, kiedy staną roboty związane z ocieplaniem.

 

01 czerwca 2012

Ze względu na wysoki kurs Dolara, czekają nas drastyczne podwyżki cen siatki podtynkowej do ociepleń. Płynąca z Chin siatka zazwyczaj opłacana jest przd wejściem do portu. Także podatki i cło, które wynosi obecnie ok. 70% wartości początkowej siatki, jest płacone na miejscu wg. aktualnych kursów walut. Wszystko to powoduje, że wyroby z włókna szklanego, wtym siatka do ociepleń zdrożała tylko w ostatnich tygodniach blisko 20%. Właśnie skończyły się zapasy siatki sprzed podwyżek kursu walut a importerzy specjalnie czekają ze sprzedażą, aż zapanuje większy "głód" na rynku, aby podnieść ceny.

 

20 maja 2012

Ze względu na wysoki kurs Euro, większość producentów styropianu zapowiedziało podwyżki cen swoich produktów po wyprzedaniu zapasów. Ponieważ proces spieniania styropianu i sezonowania bloków trwa ok. 3 tygodni, podwyżki spodziewane są w pierwszych 2 tygodniach czerwca jeśli nie zmieni się sytuacja na rynku walutowym.

 

01 maja 2012

Z przyjemnością oddajemy do dyspozycji naszą nową witrynę! Zachęcamy do zwiedzania i współpracy! Dołożyliśmy wszelkich starań, aby nowa witryna była czytelna, bardziej funkcjonalna i dawała większe możliwości. Ciekawym dodatkiem jest nowy profesjonalny kalkulator. Dzięki niemu obliczycie ilości i koszty materiałów potrzebnych do ocieplenia Waszego domu w wybranym przez Was systemie lub różnych systemach - do wyboru. W kalkulatorze można także wybierać różne rodzaje izolacji, grubość, granulację tynku i dowolnie kształtować wybór poszczególnych materiałów. Kalkulator podpowie Wam zużycia tynków przy różnych granulacjach.

 

01 marca 2012


Firma BAUMIT wraz z nowym cennikiem wprowadza od 01 marca 2012 roku nowy rozszerzony wzornik kolorów farb i tynków. W miejsce starego wzornika COME zawierającego niecałe 400 kolorów wchodzi system kolorowania LIFE, który jest obecnie największym na rynku dociepleń w Europie i zawiera 888 barw. Niestety wraz z nową paletą barw firma BAUMIT wprowadziła (niestety) dopłaty do klorów w 4 grupach intensywności. Pocieszający jest jednak fakt, że w 1 grupie kolorystycznej (bez dopłaty) pozostało ok. 370 kolorów.